0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Müze Giriş Ücretleri ( Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Bodrum Tekne Turu
 • Gökova Tekne Turu
 • Azmak Çayı Tekne Turu
 • Dalyan Tekne Turu
 • Oniki adalar Tekne Turu
 • Kekova Tekne Turu
 • Otopark Ücretleri
 • Mercedes Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda belirtilmiştir)
 • Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Açık Büfe 6 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya Set Menü 6 Akşam yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Tatilbudur.com Otobüs’ü içerisindeki ikramlar
 • 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
1.GÜN Gece Yolculuğu
* 22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı)
* 23:00 Harbiye TatilBudur.com Merkez Ofis Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.
2.GÜN Antalya – Aspendos Tiyatrosu – Düden Şelalesi – Köprülü Kanyonda Rafting – Kaleiçi – Antalya
00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti), 00:30 Çayırova Mc Donald’s, 01:15 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılan misafirlerimizle birlikte Kütahya – Afyon – Isparta üzerinden Antalya’ya ulaşıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Düden Şelalesi gezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Anadolu’da günümüze kadar en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu olan Aspendos Antik Tiyatrosunu geziyoruz. Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon’a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7’den 77’ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz. (Rafting yapmayacak olan misafirlerimiz için farklı bir gezi alternatifi olmayacağından, bu misafirlerimiz rafting alanımızda bulunan restoranımızda beklemek durumundadırlar.) Rafting sonrasında Kale içi mevkiine gidiyoruz. Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Önemli Not: Programımız otele giriş yapmadan ilk gün rafting turu ile başlayacağından dolayı, konuklarımızın raftingde giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste bildirilecektir.
Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.(EXTRA)
Öğle Yemeği: Antalya’da menü olarak alınacaktır.(EXTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: İstanbul – Sakarya – Pamukova – Bozüyük – Kütahya – Afyon – Isparta – Antalya
Konaklama Oteli: Han Otel – Latanya Palm Otel – Antroyal Otel vb.
3.GÜN Kemer – Finike – Demre – Üçağız – Kekova – Kaş – Kalkan – Saklıkent Kanyonu – Fethiye
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Kemer, Finike üzerinden yolumuza devam ediyor ve bu gün ki ilk durağımız Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova TEKNE TURU (1.tekne turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir’i görüyoruz. Üç Ağız’dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Ardından otobüsümüzle Türkiye’nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklı Kent’e gidiyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından Fethiye’ye, otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Fethiye barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz.(EXTRA)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Antalya – Demre – Kaş – Fethiye / 293 KM
Konaklama Oteli: Edasu Otels – Sunshine Holiday Resort – Pırlanta Otel – Kerim Otel – Nevada Hotel & Spa vb.
4.GÜN Belcekız Koyu – Ölüdeniz – Rum Köyü Kayaköy – Dalyan Tekne Turu – Kaunos Kral Kaya Mezarları – İztuzu Plajı – Âşıklar Yolu – Marmaris
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında eski adı Levissi olan Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması`nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Kayaköy gezisinin ardından Karia Uygarlığının önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti’nin karşısında), bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajı`ndaki yüzme molasının ardından Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu’nu ziyaret edeceğiz. Aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolunda tutup grup fotoğrafı çektiriyoruz. Ardından Marmaris merkeze geçiyoruz. Marmaris Şehir Turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, arzu eden konuklarımızı Marmaris barlar sokağına götürüyoruz. (Ekstra)
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Dalyan`da menü olarak alıancaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Fethiye – Dalyan – Marmaris / 148 KM
Konaklama Oteli: Mehtap Family – Mehtap Beach – Banu Hotel Luxury – Selen Otel – Mersoy Exclusive Otel vb.
5.GÜN Tam Gün Mavi Yolculuk – İçmeler Tekne Turu – Jeep Safari
Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası siz sayın misafirlerimize iki seçenek sunuyoruz.
1. Seçenek: Tam Gün İçmeler Tekne Turu
Marmaris İçmelerden bineceğimiz teknemizle gün boyu Marmaris körfezinin eşsiz koylarını dolaşamaya başlıyoruz. Yüzme molası vereceğimiz koylar arasında Kızılkum, Baklabükü, Tersane koyu, Amos koyu gibi sayısız koy sayılabilir. (3.Tekne Turu ).( Ekstra 30 TL Öğle yemeği bu fiyata dahildir. )

 

Bu güzel günün sonuna doğru teknemizden inerek otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini yaşamak için Lobide buluşuyoruz.
2. Seçenek: Tam Gün Jeep Safari
Otelimizin önünden bineceğimiz jeeplerimizle, gün boyu Marmaris’in çam ormanları içerisinde farklı bir heyecan yaşıyoruz. Datça istikameti ile muhteşem çam ormanları içerisinden geçerek Değirmendere off-road parkuruna ulaşıyoruz. Burada eski nehir yataklarında yapacağımız heyecan dolu gezimizin ardından, bir doğal güzellik olan Kızkumu’na ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben ulaşacağımız Turgut şelalesinde buz gibi suya sahip büvetlerinde yüzme molası veriyoruz. Daha sonrasında tekrar otelimize ulaşıyoruz. (Jeep safari programına katılmak isteyen misafirlerimiz 50 TL safari katılım ücreti ödemekle yükümlüdürler. Öğle yemeği bu fiyata dahildir.) Akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini yaşamak için Lobide buluşuyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Marmaris – İçmeler – Marmaris / 15 KM
Konaklama Oteli: Mehtap Family – Mehtap Beach – Banu Hotel Luxury – Selen Otel – Mersoy Exclusive Otel vb.
6.GÜN Marmaris – Gökova Körfezi – Azmak Çayı Tekne Turu – Gökova Tekne Turu – Sedir Adası – Yüzme Molaları – Akyaka Beldesi – Bodrum
Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova TEKNE TURU (4. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova’nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius’un Kleopatra için Mısır’dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Akşamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehire dümen kırıyoruz. Azmak Çayı TEKNE TURU (5. Tekne Turu) Akyaka’dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında Aşıklar Yolu bizleri bekliyor. Daha sonrasında Yatağan ve Milas üzerinden Bodrum’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Bodrum barlar sokağında sabaha kadar eğlence.(EKSTRA)
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Marmaris – Bodrum / 110 KM
Konaklama Oteli: Costa Bitezhan – Costa Bitez Beach – Club Blue White – Mandarin Resort – Royal Panacea – Milashan Otel vb.
7.GÜN Tam Gün Bodrum Mavi Yolculuk Tekne Turu – Deve Plajı – Aspat Koyu – Martı Koyu – Akvaryum Koyu – Zeki Müren Evi – Bodrum Merkez
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, sanat güneşimiz Zeki Müren’in uzun yıllar ikamet ettiği ve şu anda müze olarak kullanılan evini ziyaret ediyoruz. Bodrum denince herkesin keyif aldığı ve hissettiği farklıdır. Lakin Tekne Turu ve koyları biraz daha göze çarpmaktadır. Bodrum Tekne Turumuza (6.Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne Turumuzda, Akvaryum Koyu, Karada, Kleopatra, Meteor Koyu başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarımızın ardından Mydos Kapısı ve Antik Tiyatroyu gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımıza Bodrum Geceleri ve Barlar Turu (Ekstra).
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Güzergah: Otel – Liman – Otel / Çevre Gezileri/ 30 KM
Konaklama Oteli: Costa Bitezhan – Costa Bitez Beach – Club Blue White – Mandarin Resort – Royal Panacea – Milashan Otel vb.
8.GÜN Bafa Gölü – Didim – Apollon Tapınağı – Efes Antik Kenti – Şirince – Eski Rum Evleri – Şirince Şarapları – Çeşme – Alaçatı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Didim’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bafa Gölü’nde çay molası veriyoruz. Ardından Didim denince ilk akla gelen; antik dönemin en büyük üç tapınağından birisi ve zamanının en önemli kehanet merkezi olan Didim Apollon Tapınağı`nı geziyoruz. Sonrasında Efes Antik Kenti`ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Efes Antik Kenti gezimizin ardından Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince’ye hareket ediyoruz. Burada köy içindeki küçük gezintinin ardından Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme`de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Çeşme Meydanda vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı`nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı`nı, Alaçatı`nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul`a hareket ediyoruz. İzmir – Manisa – Balıkesir – Bursa güzergâhı üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Didim`de menü olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Şirince`de menü olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Güzergah: Bodrum – Bafa Gölü – Didim – Selçuk – Şirince – Çeşme – İstanbul / 930 KM
Konaklama Oteli: BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR
9.GÜN İstanbul`a Varış
Sabah 06.00 – 07.00 saatleri arasında İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka TatilBudur.com organizasyonunda buluşmak üzere, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve üzülerek sizlere veda ediyoruz.

 

Toplam Tur Mesafesi: 2530 Km
Bu tur TatilBudur tarafından düzenlenmektedir. Satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR

BLOG YAZILARI

New Devils Jersey