0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul (SAW) – Barcelona (BCN) – İstanbul (SAW ) dönüş uçak bileti
  • 3 ve 4 otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  • İspanya otel vergileri
  • Barselona, Valencia, Granada, Sevilla, Madrid panoramik şehir turları
  • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
1.gün:İSTANBUL – BARCELONA-VALENCİA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tatilbudur kontuarında saat 06.30`de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları`nın TK 1835 sefer sayılı uçağı ile saat 09:30`da Barcelona`ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 12:20`de Barselona’ya varacağız. Valencia`ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya`nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince`de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia`da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
2.gün :VALENCİA-GRANADA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Granada`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle ekstra Elhamra Sarayı turu.(Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir Elhamra Sarayı’nın ziyareti sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Sacra Monte gece turu. Geceleme otelinizde.

Ekstra Tur:El hamra Saray Turu (Yetişkin: 65 Euro
Günlük limitli sayıda ziyarteçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani “Kırmızı” denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı’nın ziyareti sonrası otele transfer ve serbest zaman.
Ekstra Tur:Sacre Monte Gece Turu (Yetişkin: 45 Euro
Bu turumuzda Granada`da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelinizde.

3.gün:GRANADA-SEVİLLA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından İspanya`nın 4. Büyük kenti, Andalucia Başkenti ve geçmişte ki sömürge ticaretinin merkezi Sevilla`ya doğru hareket ediyoruz. Guadalgivir Nehri`nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen`in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi`ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali`nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Flamenko Gecesi`ne katılabilirler. Geceleme otelinizde.

Ekstra Tur:Flamenco Gece Turu (Yetişkin: 55 Euro
Güney İspanya`da doğup Tüm Dünya`ya tanıtılmış, Tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko`yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş.

4.gün:SEVİLLA-MADRİD
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından özel otobüsümüzle Madrid`e doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Cordoba Cami turuna katılabilirler.Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı noktaları gezerek, günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. Turumuz ardından Madrid`e doğru yolumuza devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı`nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir`in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid`de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur:Cordoba Camii Turu (Yetişkin: 30 Euro
.Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı noktaları gezerek, günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. Turumuz ardından Madrid`e doğru yolumuza devam ediyoruz.

5.gün:MADRİD
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna katılabilirler.Turun ardından Madrid`e hareket.. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur:Toledo Turu (Yetişkin:45 Euro
Toledo gerçek bir açıkhava müzesi ve İspanya`nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco`nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy`dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco`nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo`daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid`e hareket.

6.gün:MADRİD-BARCELONA
Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Barselona`ya hareket. Yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Zaragoza turuna katılma imkanı. Yaklaşık 8 saatlik yolculuğumuzun ardından Barselona`ya varış.Varışımızı takiben Plaza Espanya, Gran Via, Paseo De Gracia caddesi, Katalunya Meydanı ve La Rambla caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize yerleşme ve dinlenme. Geceleme otelinizde.
7.gün:BARCELONA
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler.Tur sonrasında otelimize transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flemanco turuna katılabilirler. 1 içki dahil ve ulaşım hariç). Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur:Girona & Figueras Turu 65 Euro

Turumuza, Onyar Nehri`nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa`yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti`ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali`ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali`nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala`yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz sonrasında otelimize transfer.
Ekstra Tur:Flamenco Turu 40 Euro

Güney İspanya`da doğup Tüm Dünya`ya tanıtılmış, Tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko`yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş

8. gün:BARCELONA-ISTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve transfer saatimize bağlı olarak havalimanına transfer, check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayollarının TK 1836 sefer sayılı uçağı ile saat 13:15`de İstanbul`a hareket. Yerel saat ile 19:40`da İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ İspanya – 3*/4* Oteller

 

Bu tur TatilBudur tarafından düzenlenmektedir. Satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR

BLOG YAZILARI

New Devils Jersey