0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

1.Gün Karaağaç, Lozan Barış Anıtı, Tren Garı, Edirne Tava Ciğeri, Selimiye Cami, Arasta Çarşısı

Siz değerli misafirlerimizle 06:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Yanı, 06:30 Metro City AVM Önü, 07:00 Ataköy Atrium Cami Önü, noktalarından hareket ile Sultanları Şehri, Şehirlerin Sultanı Edirne’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından üç nehrin ( Arda – Meriç – Tunca) kucakladığı benzersiz bir coğrafyada tarih öncesi, Roma, Bizans ve Osmanlı’ya ait binlerce yıllık tarih ve kültür mirasını bu güne taşıyan, Osmanlı İmparatorluğu’nun ikinci başkenti, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Edirne şehrimize ulaştığımızda ilk olarak Karaağaç Bölgesini ziyaret ediyoruz. Bu bölgede ilk olarak Trakya Üniversitesi Rektörlüğü alanı içerisinde yer alan Lozan Anlaşması ile Karaağaç’ ın tekrar Türk topraklarına kazandırılması ve bu anlaşmada kazanılan diplomatik zaferi temsil eden Lozan Barış Anıtı’ nı ziyaret ediyoruz. Burada anıt ile ilgili detayları rehberimizden dinliyoruz. Alan içerisinde yer alan günümüzde Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası olarak kullanılan Karaağaç Tren İstasyonu binasını görüyor ve sergilenen treni fotoğraflıyoruz. Bu gezilerimizin ardından Karaağaç’ ta bulunan birbirinden şirin cafelerde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Edirne mutfağının en bilinen, en sevilen lezzetlerinden biri olan tava ve yaprak ciğeri olarak bilinen lezzeti deneyimlemek için restaurantımıza hareket ediyoruz. Edirne’ nin ve Osmanlı İmparatorluğu’ nun simgesi olan Selimiye Cami’ ni ziyaret ediyoruz. Mimar Sinan’ ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim“ dediği bu eser ile ilgili rehberimizden detaylı bilgileri alıyoruz. Buradan Arasta Çarşısı’ nda sizlere serbest zaman vererek Edirne’ ye özgü Edirne Peyniri, Kavala ( Bademli ) Kurabiyesi, Badem Ezmesi, Deva-i Misk Tatlısı, Mis Sabunu, Aynalı Süpürge ve diğer çeşitli ürünler için serbest zaman veriyoruz. Eski Cami ve Üç Şerefeli Cami’ lerini panaromik olarak gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Sarayiçi, Adalet Kasrı, Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Edirne Büyük Sinagog, Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşları Müzesi, Tarihi Meriç Köprüsü

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Osmanlı İmparatorluğu’nun 2. Başkenti durumundaki Edirne’yi bir darruşifaya kavuşturmak amacıyla temeli 1484 yılında atılan ve 4 yıl gibi kısa bir sürede bitirilerek 1488 yılında hizmete açılan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. İçerisinde yer alan külliye ve musikiyle hasta tedavisinin yanı sıra su sesi ve güzel kokudan da yararlanılarak o dönem hastalarını huzura kavuşturan şifahaneyi ziyaret ederek tarihine uygun bir şekilde mankenlerle canlandırılan dönemin özelliklerini yansıtan kostüm ve aksesuarlarla donatılan bu bölümü heyecanla geziyor ve detayları rehberimizden dinliyoruz. Bu gezimizin ardından Sarayiçi bölgesine hareket ediyoruz. İstanbul’daki Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı olan ancak günümüze yalnızca çok küçük bir kısmı ulaşabilen saray kalıntılarını görüyoruz. Bu bölgede bulunan Adalet Kasrı ve sarayın has bahçesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında 656 yıldır kesintisiz yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ nin yapıldığı Er Meydanı’ nı ziyaret ediyoruz ve rehberimizden detayları alıyoruz. Sarayiçi gezimizin ardından Avrupa’nın en büyük ve dünyanın üçüncü büyük sinagogu olan Edirne Büyük Sinagogu’ nu ziyaret ediyoruz. Bu gezimizin ardından Edirne Müdafii olan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşları Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Bu gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak için Meriç Nehri kıyısında bulunan restaurantımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü’ nde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra İstanbul’ a doğru yola çıkıyoruz. Normal hava yol şartlarında yaklaşık 2,5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bir başka tur programımızda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece 5* Margi Otel’ de Konaklama
 • Oda+Kahvaltı ( Sabah Kahvaltısı )
 • Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezisi
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar ve Hizmetler
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Özel Harcamalar

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 35 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 1 gece 2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.

Bu tur SETUR tarafından düzenlenmektedir. Satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR

BLOG YAZILARI

New Devils Jersey