0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Alaçatı Gezilecek Yerler

Editör

Alaçatı, son dönemlerde tatilcilerin uğrak mekanı haline gelmiştir. Özellikle yaz turizmine elverişli olan bu kasaba, lavanta kokusu ve temiz havası ile turistlerini ağırlamaktadır. Buraya tatil için gelen kişiler, sıkılmayacağından emin olabilirler. Çünkü her kesime hitap eden güzellikleri barındıran kasaba, farklı kültürleri de bir arada tutmaktadır. Rengarenk taş evler, sardunyaların sardığı Arnavut kaldırımları, güzel kokan hediyelik eşya dükkanları, değişik motiflerle süslenen masa örtüleri ve değişik restoranlar oldukça ilgi çekici şekildedir. Deniz, kum, güneşin ve göz alıcı güzellikte ki sokakların tadını çıkarmak isteyenler için Alaçatı mükemmel bir fırsattır.
Alaçatı ziyaretinde bulunduğunuz zaman öncelikle yapmanız önerilen şey, Arnavut kaldırımlı sokaklar da yürüyüş yapmak olmalıdır. Tarihi taş evler ile birlikte ilgi çekici dükkanlar bu yürüyüşünüzü güzelleştirecektir. Özellikle Hacımemiş Sokağı kesinlikle gezilmesi gereken yerdir. Sokak içerisinde ilgi çekici cafe, restoran, antikacı, galeri, cam işçiliği ve seramik atölyeleri yer almaktadır. Özellikle antika düşkünü olanlar bu sokağı dolaşmaktan oldukça keyif alacaktır. Bunun yanı sıra, her cumartesi geniş bir yer de kurulan Alaçatı Pazarını ziyaret etmelisiniz. Pazar içerisinde sebze, meyve, kıyafet, el yapımı reçeller ve değişik baharatlar yer almaktadır. Çoğu ürün yakın köyler de üretilmekte ve doğal bir şekilde bu Pazar da satılmaktadır.


Alaçatı, deniz ve kumsalı ile de oldukça ilgi çekicidir. Buraya gelen turistler genellikle bu iki unsur için gelmektedir. Berrak ve serin suyu ile birlikte tertemiz olan kumsal turistleri mutlu etmektedir. Kum Beach, Moca Beach, Çark Plaj ve Aya Yorgi Plajı buranın en ünlü plajlarıdır. Yaz ayların da turistlerin çoğunluğu bu plajları tercih etmekte ve konaklama yerleri de ağırlıklı olarak bu plajların çevresinde bulunmaktadır.
Alaçatı, yel değirmenleri ile de ünlüdür. 1850 senesinden kalma taş yel değirmenleri, bu bölge de bulunan eski yapıtlar arasında gösterilmektedir. Sayısı 4 olmakla birlikte turistler yel değirmenlerinden gün batımını seyrederek bir şeyler içmektedir. Ayrıca farklı karelerle resim çekebilme şansınız da bulunmaktadır. Buraya gelerek bu etkinlikleri yapabilirsiniz. Konaklama seçeneklerinden de butik oteller de konaklamak sizin için hem maddi hem de manevi açıdan yararlı olacaktır.

Alaçatı’ da genellikle plajlar “beach club” şeklinde bulunuyor. Gündüz deniz ve güneşin keyfini çıkarırken, güneş battıktan sonra eğlence ve party düzeninde yerini alıyor. Bu mekanlara ilaveten Alaçatı’nın en gözde plajı olan Çark Plajı’na da uğrayabilirsiniz. Bu plaj sörfçülerin en çok rağbet ettiği plajdır. Son olarak ta beach ve clublara ev sahipliği yapan Aya Yorgi koyunu görmenizi öneriyoruz. Görmeden dönmeyin.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


A thesis is the consequence of a prolonged thinking procedure and careful deliberation after preliminary research. Even should you...
Choosing Good Research Paper Writing Services All our mock-ups of nursing papers are customized to fulfill your specific demands,...
The Tried and True Method for Essay Writer Online in Step by Step Detail Most producing businesses are likely...
Once cleared, the Nike NFL Jerseys Wholesale 26-year-old winger will likely return to a top-six role. Copyright 2019 by...
Within the last word be all you need to help make an idea all through the individual s whole...
New Devils Jersey