0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Alanya Gezilecek Yerler

Haziran 2, 2017 blog

Editör

Alanya, binlerce yıl öncesine dayanan tarihi ve kusursuz denizi ile birlikte turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Doğanın ihtişamlı görünümü ve denizin berraklığı bu ilçeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Bu nedenden dolayı burayı tatile gelenler gününü dolu bir şekilde geçirebilmektedirler. Buraya geldiğiniz zaman kesinlikle ziyaret etmeniz gereken önemli yerlerden biri Alanya Kalesidir. 1200 senesinde Sultan Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır ve günümüz de Alanya’nın simgesi halini almıştır. Yaz aylarında kalenin her yerini gezmeye güvenlik açısından izin verilmezken, bahar aylarında rahatlıkla her tarafını gezebilirsiniz.

Alanya’nın bir diğer simgesi ise, Kızıl Kule olarak bilinmektedir. Alanya Kalesi gibi Kızıl Kule de Alaaddin Keykubat tarafında inşa ettirilmiştir ve günümüze kadar varlığını sağlam bir şekilde sürdürmektedir. Buraya ziyarette bulunduğunuz zaman kulenin üzerine çıkarak Alanya’nın her tarafını seyredebilirsiniz. Bununla birlikte Alanya müzesi de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Müze içerisinde sayısı oldukça fazla olan arkeolojik eserler yer almaktadır. Gün içerisinde sıcaktan bunaldığınız zaman burayı ziyaret ederek zamanınızı değerlendirebilirsiniz.
Alanya, plajları ile de ünlü bir kenttir. Buraya gelen turistler ünlü plajların keyfini çıkararak mükemmel bir tatil geçirmektedirler. En ünlü plajlarından biri Damlataş Plajı dır. Mavi bayrağa sahiptir ve eşsiz güzelliği ile oldukça dikkat çekicidir. Eğlence, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak için mükemmel bir yer olan bu plaj yaz aylarında fazla sayıda turist ağırlamaktadır.

1948 senesinde patlatılan mayın sonrası şans eseri ortaya çıkan Damlataş Mağarası da Alanya’ya gelen turistlerin ziyaret ettiği doğal güzelliktir. Ünlü Damlataş plajına yakın olması, sık sık turist ağırlamasını sağlamaktadır. Özellikle öğle saatlerinde mağaranın serin olması turistlerin ziyaret etmesine vesile olmaktadır.
Tekne sayesinde ulaşarak, ışık oyunlarını görebileceğiniz Fosforlu Mağara’da gezilip görülmesi gereken bir diğer doğal güzelliktir. Mağara içerisine geldiğiniz zaman mükemmel kareler elde ederek fotoğraf çekebilirsiniz. 300 metrelik uzunluğu ile gezilmesi gereken bir diğer mağara ise Dim mağarası dır. İçine girip yürümeye başladığınız zaman gizem dolu bir yürüyüş olduğunu anlayacaksınız.
Dim Çayı, Sapadere Kanyonu, Alara Kalesi Alanya’nın gezilip görülmesi gereken diğer doğal güzellikleridir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Online Essay Editor Writing an essay is simply part of the job of ensuring you have the ideal essay....
With a tiny bit of experience an individual can offer rough estimates of ions and compounds in equilibrium without...
Choosing Good Writing and Essay You’ll find lots of sites on the internet which give proofreading for students and...
I am not quite willing to argue that Apple has a moral to offer encrypted end-to-end messaging to Nike...
Excellent writing is great small business. Technical writers come in the picture as soon as the technology should be...
New Devils Jersey