0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Mayıs 10, 2017 Genel

Editör

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti diğer bilinen adıyla özgürlüklerin başkentidir. Şehre kuş bakışı baktığınızda ”U” harfi şeklinde sıra sıra dizilmiş ve aralarından kanalların geçtiği bir yapı gibi görünmektedir. 219 km bir büyüklüğe sahip olan şehirde ulaşım aracı dümdüz bir şehir olması nedeniyle genelde bisiklettir. Amsterdam dünyada en çok turist çeken şehirlerin başında gelir. Bunun sebebi başta belirttiğimiz gibi özgürlükler şehri olması yani uyuşturucu kullanımı ve fuhuş sektörünün burada yasaya uygun olarak faaliyet gösterebilmeleridir. Buna artı doğal güzelliği de eklenince eşsiz bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Sokakları 19 yy bu yana fazla bir görsel değişiklik göstermemiştir. Şehir geceleri ışı ışıl aydınlatılmış 400 köprü ile bağlantılı 90 adadan oluşmaktadır.

Amsterdam’da yapılacak gerçekten birçok şey var.  keyfini çıkarın.

İlk gidişiniz ise, görmeden dönmemeniz gereken birkaç yeri ise,

 

Red Light District

Türkçe karşılığı Kırmızı Fener Mahallesi olan yer, Amsterdam’ın meşhur eğlence merkezidir.. 14 yy da denizcilerin cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için düşünülen Red Light District’de fazlasıyla randevu evi, sex shop ve  gay barlar bulunmaktadır. Bunun yanında, sıradışı sinemalar, tiyatro ve çeşitli türlerde müzeler bulunmaktadır. Sadece bu mekanları görmek için bile her yıl milyonlarca insan buraya akın etmektedir..

 

Van Gogh Museum

Amsterdam ın hatta dünyanın en meşhur müzelerinden biri Van Gogh müzesi, müze alanı olarak adlandırılan Museumplein’de bulunmaktadır.

Şuan en büyük Van Gogh koleksiyonuna sahip olan müzede kalıcı olarak 200’den fazla Van Gogh resmi, çizimleri ve mektupları sergilenir. Müzenin ayrıca belli zamanlarda başka ressamların sergilerine yer vermektedir. Ayrıca 18 yaşından küçükler için ise ücretsizdir. 

 

Dam Square

Dam Meydanı, şehrin merkez noktası olarak bilenen meydandır, bizdeki Taksim Meydan’ı olarak düşünebilirsiniz. Tren istasyonundan 10 dakika yürüme mesafesi ile bu meydana ulaşabilirsiniz.

Dam Meydanı’nda birçok restoran, cafe, mağaza ve ziyaret edilecek yer bulabilirsiniz. Meydandaki önemli tarihi noktalardan biri Royal Palace, yani belediye binasıdır. Ziyarete açık olan sarayı gezebilirsiniz, dışarıdan binaya bakmak bile büyülenmek için yeterli.

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


In this way, the reader may also feel the way to be in that specific birthday party. If you...
The Pain Sensation of Preferred Examine Papers Urls end in other internet sites, at which you may want to...
SMU averages 70 points per game this year which ranks them 209th in Division 1 college basketball. Tonight, this...
If not, you might approximation it you and your family. If you happen to consider you ought to promote...
His field goal percentage is 50% and his free throw percentage is 83%. Still, the Mustang’s size makes it...
New Devils Jersey