0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Mayıs 10, 2017 Genel

Editör

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti diğer bilinen adıyla özgürlüklerin başkentidir. Şehre kuş bakışı baktığınızda ”U” harfi şeklinde sıra sıra dizilmiş ve aralarından kanalların geçtiği bir yapı gibi görünmektedir. 219 km bir büyüklüğe sahip olan şehirde ulaşım aracı dümdüz bir şehir olması nedeniyle genelde bisiklettir. Amsterdam dünyada en çok turist çeken şehirlerin başında gelir. Bunun sebebi başta belirttiğimiz gibi özgürlükler şehri olması yani uyuşturucu kullanımı ve fuhuş sektörünün burada yasaya uygun olarak faaliyet gösterebilmeleridir. Buna artı doğal güzelliği de eklenince eşsiz bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Sokakları 19 yy bu yana fazla bir görsel değişiklik göstermemiştir. Şehir geceleri ışı ışıl aydınlatılmış 400 köprü ile bağlantılı 90 adadan oluşmaktadır.

Amsterdam’da yapılacak gerçekten birçok şey var.  keyfini çıkarın.

İlk gidişiniz ise, görmeden dönmemeniz gereken birkaç yeri ise,

 

Red Light District

Türkçe karşılığı Kırmızı Fener Mahallesi olan yer, Amsterdam’ın meşhur eğlence merkezidir.. 14 yy da denizcilerin cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için düşünülen Red Light District’de fazlasıyla randevu evi, sex shop ve  gay barlar bulunmaktadır. Bunun yanında, sıradışı sinemalar, tiyatro ve çeşitli türlerde müzeler bulunmaktadır. Sadece bu mekanları görmek için bile her yıl milyonlarca insan buraya akın etmektedir..

 

Van Gogh Museum

Amsterdam ın hatta dünyanın en meşhur müzelerinden biri Van Gogh müzesi, müze alanı olarak adlandırılan Museumplein’de bulunmaktadır.

Şuan en büyük Van Gogh koleksiyonuna sahip olan müzede kalıcı olarak 200’den fazla Van Gogh resmi, çizimleri ve mektupları sergilenir. Müzenin ayrıca belli zamanlarda başka ressamların sergilerine yer vermektedir. Ayrıca 18 yaşından küçükler için ise ücretsizdir. 

 

Dam Square

Dam Meydanı, şehrin merkez noktası olarak bilenen meydandır, bizdeki Taksim Meydan’ı olarak düşünebilirsiniz. Tren istasyonundan 10 dakika yürüme mesafesi ile bu meydana ulaşabilirsiniz.

Dam Meydanı’nda birçok restoran, cafe, mağaza ve ziyaret edilecek yer bulabilirsiniz. Meydandaki önemli tarihi noktalardan biri Royal Palace, yani belediye binasıdır. Ziyarete açık olan sarayı gezebilirsiniz, dışarıdan binaya bakmak bile büyülenmek için yeterli.

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


DT: It was rumored that Baseball Jerseys Cheap Ruff was one of the reasons Cheap Wolverines Jerseys why Valeri...
Das standige Wachstum des Unternehmens ist gewahrleistet, da das Schreiben im akademischen Bereich zu den klarsten Themen in ihrem...
So long as you idea is centered on improving a particular component of your community, you have all of...
Jeder Mitarbeiter haftet fur die Zahlung von Versicherungspramien. In Zeiten, in denen die Schuler ihre Aufgabe in einem kurzen...
A free agent at season’s end, he re-signed with Florida for the 2015 season, led them with 66 points,...
New Devils Jersey