0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

Bursa Gezilecek Yerler

Mayıs 31, 2017 blog Makale

Editör

Bursa, birçok medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle tarihi dokusu olan bir şehirdir. Ayrıca zamanında Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapması nedeniyle önemli bir şehir haline gelmiştir. İçerisinde müze, cami, park, doğal güzellik ve tarihi eserler barındırmaktadır. Bu nedenden dolayı günümüz de Bursa’ya yerli ve yabancı turistler gelerek ziyaret etmektedir. Bir günde görülmesi gereken yerleri gezmek mümkün olmadığı için gelenler genel de en az 2 gün kalmaktadır.

Koza Han, Bursa’da gezilmesi gereken ilk yerlerden biridir. Burada huzurlu bir şekilde çay içerek şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Cumalıkızık, ülkemiz de çekilmiş olan Kınalı Kar dizisi sayesinde ün kazanmış bir köydür. Bu köyü gezerek gözleme ve ayran yiyebilirsiniz.
Saltanat Kapısı, Bursa’nın tarihi semtlerinden biri olan Tophane’de bulunmaktadır. Osmanlı Devleti bu şehre bu kapıdan giriş yapmıştır. Cuma günleri burada mehter marşları çalmakta ve ışık gösteri ile muhteşem bir görsellik oluşturulmaktadır. Bursa denildiği zaman akla gelen bir diğer tarihi yapıt ise, Yeşil Türbedir. İsimden yeşil olduğu anlaşılsa da turkuaz tonu ile mükemmel bir görünüme sahiptir. Bulunduğu konum bakımından da eski Bursa’yı yansıtmaktadır. Bursa’yı en güzel gören yerlerden biri olan, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin yer aldığı Tophane, görülmesi gereken en önemli yerlerden bir diğeridir. Ramazan aylarında buradan Ramazan topu atılmaktadır.

Bursa denildiği zaman herkesin aklına ilk Uludağ gelmektedir. Ülkemiz de kış turizminin yaygın olarak yapıldığı önemli yerlerden biridir. Dünya’ya nam salmış kayak tesisleri ve mükemmel atmosferi le kış aylarında yoğun olarak turist ağırlamaktadır. Diğer aylar da ise, piknik yapmak ve manzara da yürüyüş yapmak için tercih edilmektedir.
Suuçtu Şelalesi, doğal görüntüsüyle, Uluabat Gölü de en fazla su kuşuna ev sahipliği yapması nedeniyle tanınmaktadır. Irgandı Köprüsü ise, içerisinde el sanatları mağazalarını bulundurmakta ve çay içmek için güzel bir durak olmaktadır.


Tirilye, korunan tarihi eserleri ile meşhur olan bir bölgedir. Arkeolojik eserlere merakı olanlar burayı ziyaret edebilirler. Ayrıca Ulu Camii de tarihi yapıtlardandır. Bursa’ya gelenler kesinlikle merkezde ki bu camiyi gezmelidir.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


says he gets his design ideas based on what’s around him. and I think it might be cut but...
The Lost Secret of Buying Essays It’s potential additionally to get us on the internet as a way to...
Ways to Find the Most from Your Blog Additionally, there aren’t any insightful speech papers that you are able...
Jac.: Notched Wholesale NFL Jerseys Nike three tackles on the day… vs. They possess the ball 72 times per...
No Credit Card. Big left arrow icon Big right arrow icon Close icon Copy Url Three dots icon NFL...
New Devils Jersey