0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

En çok dilin konuşulduğu ülke hangisidir?

Mayıs 25, 2017 Bunları Biliyormusunuz?

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deski önünde rehberiniz ile buluşma. Bilet, begaj ve gümrük işlemlerinin ardından St. Petersburg’a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından St. Petersburg’a varış. Varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turunda; Avrora Gemisi, Fonka ve Moyka Kanalları, Nevsky Caddesi, Puskin Anıtı, Eski Liman Fenerleri, Saray Meydanı Petropavlovskaya Kalesi, Isaak Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer odalara yerleşme ve serbest zaman.


İngilizce resmi dil olsa dahi, nüfusun sadece %1-2’si İngilizce konuşmaktadır. 7.059.653 nüfuslu ülkede hemen hemen her kabile farklı bir dil konuşmaktadır.

Dünyada en çok dilin konuşulduğu ülke olan Papua Yeni Gine’de 820’nin üzerinde dil konuşulmaktadır ki bu dünyadaki toplam dillerin %12’sidir.

 Papua Yeni Gine, Okyanusya (Avustralya) Kıtası’nda bulunan bağımsız bir devlettir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


They have scored 72 goals while giving up 68 goals. There is no way around it. The weights are...
The Nissan’s all-wheel-drive powertrain is a $1 option on every 2-liter trim and, aside from making the Altima feel...
Språkforsking viser at det er positivt for språkutviklinga å bli eksponert for mange språk. Hun forventer en konklusjon i...
Francis Alonso made four 3s and finished with 16 points and now has scored at least 15 points a...
What makes this one so interesting, though, is the off-court messes surrounding both squads. Since then they have doubled...
New Devils Jersey