0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

İstanbul Gezilecek Yerler

Mayıs 31, 2017 blog

Editör

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve en çok göç alan ilidir. Yıl içerisinde yurt içi veya yurt dışından birçok turist buraya gelerek gezilmesi gereken yerleri ziyaret etmektedir. İstanbul coğrafi konum ve tarihi açısından birçok güzelliği içerisinde barındırmaktadır.
Anadolu Hisarı, yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un en eski yapıtlarından biridir. Buraya gelerek tarihi kokuyu hissedebilir ve çevresinde ki kafeler de oturarak o anların keyfini çıkarabilirsiniz. Anadolu Kavağı, Beykoz ilçesine bağlı olan küçük bir sahil kasabasıdır. Burada balıkçıların sayısı bir hayli fazladır. Sessiz bir yer olan Anadolu Kavağı, balık ve midye yemek içinde oldukça müsait bir yerdir.


Bakırköy, alışveriş ve sahil yürüyüşü için uygun bir ilçedir. Alışveriş olanakları ile marina turistlerin buraya ziyarette bulunmasının en büyük etkenidir. Bebek, ilin en şık semtlerinden biridir ve yaz aylarında oldukça hareketledir. Boğaz’ın görüş açısı ve elit kafelerin olması turistlerin buraya gelmesini sağlamaktadır.
Beykoz Yuşa tepesi, ilk çağlardan beri kutsal kabul edilen bir yer olmakla birlikte İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarası bu tepeden çok güzel görünmektedir. İstiklal Caddesi ise, İstanbul’un en hareketli yerlerinden biridir. İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin görmeden gitmeyeceği bir yerdir.


Eminönü ve Sirkeci, tarihi açısından en önemli bölgelerden biridir. Tarihi camiyi, mısır çarşısını, Galata köprüsünü ve Galata kulesini gezebilirsiniz. Ayrıca meşhur Eminönü balıkçılarından balık ekmek yiyerek o anların keyfini çıkarabilirsiniz. Eyüp Sultan Camii ise, dini açıdan önemli bir yapıdır. Mihrimah Sultan Camii ve kariye Müzesi de görülmesi gereken diğer yerlerdir.
Bağdat Caddesi ve Moda Sahil, Kadıköy’de bulunan turistik yerlerdir. Kapalıçarşı ise, her turistin mutlaka gezdiği bir yerdir ve içerisinde birçok farklı eşya satılmaktadır. Bunun yanı sıra Sultanahmet Camii, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı tarihi ve dini güzellikler arasında gösterilmektedir. Gün içerisinde binlerce turist buraları ziyaret etmektedir. Kız Kulesi, Üsküdar da yer almakta ve denizin üzerinde küçük bir kara parçası üzerindedir. Buraya tekne ile geçilmektedir.


İstanbul Ortaköy, Beşiktaş, Nişantaşı, Mecidiyeköy, Karaköy, Taksim ve Taksim meydanı gidilmesi gereken diğer yerlerdir. Buralar da dolaşarak farklı dükkanlar ve yapıtlar görebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The Phillies are against the run line and have a over under record. The running game has been tremendous...
The Ducks start possessions in the offensive zone 48% of the time while their defensive zone percentage is at...
Life After Research Reports Definition For some individuals, test results serve as a relief, eliminating a number of the...
A: Obviously man-to-man. Who will win tonight’s Red Wings Kings NHL game against the spread? Four of the Nets...
Roberto Luongo had 35 wins and 19 losses last season in net for the Panthers. Fast Sign up with...
New Devils Jersey