0212 702 9 702 Hayat Gezince güzel

İlkbahar, Yaz, Ramazan & Kurban Bayramı Donemi

 

VİETNAM & KAMBOCYA & TAYLAND

BANGKOK (2) – PATTAYA – SIEM REAP (2) – HO CHI MINH (3)

Turk Hava Yolları Direk Seferleri ile

28 Nisan, 19 Mayıs, 23 Haziran (Şeker Bayramı), 24 Temmuz, 25 Ağustos,

30 Ağustos (Kurban Bayramı), 20 Ekim, 17 Kasım 2017 Hareket 7 Gece

Tum Ekstra Turlar ve Cevre Gezileri ile 2 Oğle 1 Akşam Yemeği Dahil

4* & 5* Oteller

Tum Turkiye ve Kıbrısdan İc Hat Bağlantı İmkanı

1/2.Gun BANGKOK (Ucakta)

Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde 17:00 da bulunma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Turk Hava Yollarının TK 64 sefer sayılı ucuş ile saat 20:10 ‘da Bangkok a hareket ediyoruz. Gecemiz ucakta geciyor.

2. Gun BANGKOK

Yerel saat ile 09.25‘de Bangkok Havalimanı na varışımıza istinaden pasaport ve bagaj işlemlerimiz tamamalayıp, Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Taylı kızlarla cicekli karşılanıyoruz. Ozel otobusumuz ile Bangkok şehir turumuz icin hareket ediyoruz. İcinde dunyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yuksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve icinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı nı geziyoruz. Cin Mahallesi, Cicek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland ın şuandaki kralının Bangkok taki malikanesi turumuz esnasında gorulecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek uzere serbest saatler. Akşam Sea Food Market & Patong Gece Pazarı turu icin otelimizden hareket ediyoruz. Turumuzda once Tayland ın en buyuk deniz mahsulleri restoranına gidecek burda gunluk getirilen deniz mahsullerinden secerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı if it swims we have it; yani yuzuyorsa bizde vardır;. Yemeğimizin ardından Bangkok un en meşhur gece pazarı olan Cin ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz, daha cok taklit urunlerin (Rolex saat, Versace canta v.s) ağırlıklı olduğu Patong gece pazarına geciyoruz. Unlu alışveriş ve barlar sokağında guzel vakit gecireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gun BANGKOK – PATTAYA – BANGKOK

Kahvaltının ardından tam gunluk Pattaya Gezisi icin otelimizden hareket. Bu tum gunluk gezide Bangkok tan ozel otobusumuzle Tayland ın en meşhur sayfiye yeri Pattaya ya gidiyoruz. Yol uzerinde bir mucevher fabrikası gezecek, Tayland da cıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mucevher haline getirildiğini goreceğiz. Varışta Pattaya Sahili nden ozel surat teknelerimizle, palmiye ağacları arasında mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile butun gun turkuaz sularında yuzebileceğimiz Mercan Adası bizi karşılıyor. Turumuz esnasında alacağımız oğle yemeğimiz ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Oğleden sonra Pattaya ya donuyor ve Timsah Ciftliği Gezisi icin otobusumuze biniyoruz. Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gosteriyi izleyip, inanılmaz guzellikteki bahceyi gezeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı cektirip, bahcede yer alan Uzak Doğu ya ceşitli has canlıları gorebilirler. Tur bitimi, Pattaya merkezde serbest zamanın ardından, Bangkok a hareket. Varışımıza istinaden dinlenmek uzere serbest saatler. Geceleme otelinizde.

4.Gun BANGKOK – SIEM REAP

Kahvaltının ardından otelden cıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen ozel aracımız ile havalimanına transfer. Yerel havayolları ile bulunduğu eyaletin başkenti Siem Reap e ucuyoruz. Varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen ozel aracımız ile otelimize transfer. Odalarımızın alınmasının ardından rehberimizin bildirdiği saatte otelimizden hareketle şehir turumuza cıkıyoruz. Kraliyet Rezidansı , Yeay Teap, Preah Ang Chek ve Prreah Ang Chorm anıtlarının bulunduğu şehrin ana caddesi uzerinden ana mabete ulaşacağız. Yapacağımız tapınak ziyaretimiz sonrası Antik Kambocya kulturunde Chantiers Ecoles ve Les Artisans d Angkor isimi ile anılan taş yontma ve ağac oymacılığı merkezini ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Dinlenmek uzere serbest saatler.

5.Gun SIEM REAP

Kahvaltımızın ardından tam gunluk Angkor Wat tapınaklar turu icin otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dunya Kultur Mirasları Listesi nde yer alan, dunyanın en buyuk tapınağı olan Angkor Wat ı ve Kimer başkenti Angkor Thom u ziyaret ediyoruz. 81 hektarlık bir araziye kurulmuş olan tapınak kompleksi Pekin deki Emperyal Palas tan dahi daha buyuktur. Ayırt edici 5 kulesi Kambocya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihcilerine gore Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi orneği olan bu baş yapıttaki kuleler; Meru nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Cevreleyen duvar dunyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de otesindeki okyanusları sembolize eder. Alacağımız oğle yemeğinin ardından bolgedeki en guzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm u geziyoruz. Angelina Jolie nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hicbir restorasyon gecirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak icinde buyuyen ağaclarla eşsiz bir gorsel şolen oluşturuyor. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek uzere serbest saatler.

6.Gun SIEM REAP – HO CHI MINH

Kahvaltımızın ardından otelden cıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ozel aracımız ile Siem Reap in 10 km yer alan Chong Khenas Tonle Sap & Yuzen koy Gezisi icin otelimizden hareket ediyoruz. Devasa Tonle Sap Golunun uzerinde yuzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan Tonle Sap da insanların suyun uzerinde gecen hayatlarına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından Siem Reap Havalimanı nda transfer. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, yerel havayolları ile Vietnam in baskenti Ho Chi Minh e ucuyoruz. Varışımızda alanda bilzeri bekleyn ozel otobusumuz ile otelimize transfer ve dinlenmek uzere serbest saatler.

7.Gun HO CHI MINH

Kahvaltının ardından ozel aracımız ile panoramik olarak duzenleyeceğimiz şehir turumuz icin otelimizden hareket edyoruz. Eski ismi ile Saigon olarak bilinen, Vietnamın en buyuk ve aynı zamanda ekonomik, kulturel başkenti konumundaki Ho Chi Minh şehir turumuz sırasında Uzlaşma Sarayı, Fransız Koloni doneminden kalma tarihi Notre-Dame Katedrali, Posta Binası goreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Ben Tanh pazarında alışveriş icin serbest zamanımız olacak. Oğleden sonra Cu Chi Tunelleri Gezimiz icin ozel aracımız ile hareket ediyoruz. Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietnam savunucularının yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tunellerini, Amerika ile savaşın yaşandığı donemde kullanılan savaş arac ve malzemelerinden ornekleri gorme imkanımız olacak. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek uzere serbest saatler.

8.Gun HO CHI MINH – İSTANBUL

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası duzenlenecek olan Mekong Turu icin otelimizden hareket. İlk durağımız Ben Luc bolgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan yeni bir din olan Caosinizm e adanan bu tapınak, 1933 – 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında ozel teknemiz ile birlikte Mekong Nehri ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Vietnam ın meyve bahcesi olarak adlandırılan Thoi Son adasını ziyaret edeceğiz. Birbirinden ilginc tropikal meyveleri tatma imkanımızın olacağı turumuzun ardından yerel bir koy yolu uzerinde 15 dakikalık atla yuruyuş imkanımız olacak. Yuruyuşumuzun ardından Chuong Duong Meyve Bahcelerine ulaşacağız. Bu bolgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam ın guzel yeşil cayını yerel Vietnam muziği eşliğinde deneyimleme imkanımız olacak. Oğle yemeğimizi lokal bir restauranda alıyoruz. Tur bitiminde havalimanına transfer. Turk Hava Yolları nın TK 069 sayılı ucağı ile 20:25 te Istanbul a hareket ediyoruz. Gecemiz ucakta geciyor

09.Gun İSTANBUL

Yerel saat ile 05:40 da Istanbul Ataturk Havalimanı na hoşgeldiniz.

EKSTRA NOTLAR
 

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Gezi icin yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 30 gun kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin secenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat once acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi donemlerde oteller belirtilen km lerden fazla mesafede kullanılabilir. Boyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gun once acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin musaitliğine gore verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. 3 Kişilik odalar 1 buyuk yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Acma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları icin Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya cocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek cocuk icin gecerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir monu ile sunulmakta olup gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak uzere, tura denk gelen gun ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gercekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil.com sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya arac girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile duzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, icerik, kullanılacak arac katılımcı sayısına gore değişiklik gostermektedir. Ayrıca turların gunleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki muze, oren yerlerinin acık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına gore rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon icin alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat once oğrenebilirsiniz.

VİZE

***T.C vatandaşları icin vize uygulaması vardır. Vize başvurusu icin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay gecerli pasaport ile başvuru yapılması gerekmektedir.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ulke sınır kapısında gumruk polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ulke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Turk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok / Ho Chi Minh – İstanbul parkurunda ekonomik sınıfı ucak bileti,
 • Belirtilen otel kategorilerinde oda kahvaltı bazında konaklama,
 • Yerel Hava Yolları ile Bangkok – Siem Reap parkurunda ekonomik sınıf ucuşları (Bagaj 15 kg)
 • Yerel Hava Yolları ile Siem Reap – Ho Chi Minh parkurunda ekonomik sınıf ucuşları (Bagaj 15 kg)
 • Tum havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Bangkok, Siem Reap , Ho Chi Minh panoramik şehir turlari,
 • Programda belirtilen tum cevre gezileri
 • Programda belirtilen iki oğle yemeği ve bir akşam yemeği
 • Profesyonel turkce rehberlik hizmetleri
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sigortası
 • Havalimanı Vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER  

 • Seyahat sigortası (25 Euro)
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen oğle ve akşam yemekleri
 • Yurtdışı cıkış harcı bedeli
 • Kambocya Vizesi
 • Vietnam Vizesi

Bu tur Tatil.com tarafından düzenlenmektedir. Satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR

BLOG YAZILARI

New Devils Jersey